Fundacja Szkoła Medialna, jako organ prowadzący szkołę startuje w wielu konkursach starając się o dofinansowanie projektów realizowanych w szkole. W ten sposób jesteśmy w stanie zagwarantować atrakcyjną ofertę zajęć dla dzieci, która daje im możliwości pożytecznego zagospodarowania czasu wolnego i kreatywnego rozwoju.
Proponowany plan zajęć pozalekcyjnych jest konsultowany z rodzicami i po zebraniu grup wchodzi w życie od dnia 20 września 2017 r. Na życzenie rodziców możemy zorganizować dowolne zajęcia, pod warunkiem zebrania odpowiedniej grupy dzieci.
Zajęcia nieodpłatne
Zajęcia nieodpłatne odbywają się po lekcjach lub w trakcie przebywania dzieci w świetlicy szkolnej.
- Spróbuj poczuć to, co ja – zajęcia rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne dzieci.
- Zajęcia z logopedą – zajęcia wspierające rozwój mowy i języka.
- Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne – zajęcia wyrównujące deficyty rozwojowe dzieci.
- Gimnastyka mózgu – Kinezjologia Edukacyjna P. Dennisona, zajęcia rozwijające lateralność i współpracę obu półkul mózgowych – profilaktyka dysleksji, dysgrafii, dysortografii.
- Od smyka do matematyka – zajęcia wspierające zainteresowania dzieci matematyką, podstawami algorytmiki, myślenia logicznego i programowania od najmłodszych lat.
- Klub Poszukiwaczy Talentów – zajęcia rozwijające talenty i predyspozycje, spotkania z ciekawymi postaciami świata, kultury, sportu, mediów itp., które dzięki talentowi osiągnęły sukces.
- Młodzi dziennikarze na start – ćwiczenia w budowaniu wypowiedzi ustnych i pisemnych, zajęcia nastawione na budowanie kompetencji językowych i poruszania się w świecie informacji i mediów, połączone z wyjściami do krakowskich mediów, spotkania z dziennikarzami.
- Park Leonarda – spotkania dla dzieci zainteresowanych techniką, angażujące również rodziców i dziadków, w ramach których wykonamy m. in. reprodukcje projektów Mistrza Da Vinci.
- Szkolna farma – zajęcia dla młodych ogrodników, które uczą kontaktu z przyrodą, zdrowego stylu życia i podstaw ogrodnictwa, w które także chcielibyśmy zaangażować rodziców i dziadków.
Zajęcia odpłatne
- Akademia Kodera – zajęcia z programowania, robotyki, technologii 3 D, programowanie z wykorzystaniem gry Minecraft. Łączymy dobrą zabawę z kształtowaniem kompetencji cyfrowych oraz świadomym i bezpiecznym korzystaniem z komputera i Internetu.
- Grydaktyka – edukacja poprzez gry – zajęcia z wykorzystaniem gier komputerowych, planszowych i innych. Pozytywne emocje przekształcamy w naukę logicznego myślenia, planowania i kreatywnego rozwiązywania problemów.
- Klub bajkopisarza – zajęcia dla wszystkich, którzy chcą poznać rzemiosło pisarza, poety. W ramach zajęć warsztaty twórcze z wykorzystaniem m. in. narzędzi internetowych jak Storybird, służące do tworzenia własnych książek, a także spotkania literackie.
- Klub poligloty – nauka języków obcych: j. angielski, niemiecki, francuski.
- Lekcje żywej historii – questy, wyjścia, wycieczki we współpracy z MDK Fort 49.
- Warsztaty artystyczne – warsztaty lepienia z gliny rozwijające zdolności manualne, kształtujące wyobraźnię przestrzenną. To także nauka pracy w grupie, czyli jak tworzyć wspólną pracę plastyczną dzięki różnym pomysłom i indywidualnej wrażliwości.
- Basen – zajęcia nauki pływania wg woli rodziców.
- Sport to zdrowie – innowacyjny program zajęć sportowych przygotowujących do gier zespołowych pod patronatem AWF w Krakowie.