Zdalna edukacja w szkole Da Vinci

Od poniedziałku 16 marca realizujemy zdalne nauczanie z wykorzystaniem Google Classroom. Uczniowie codziennie spotykają się na wybranych przedmiotach i wspólnie z nauczycielem realizują lekcje on-line. Dzięki temu, że na co dzień korzystamy z nowych technologii mamy poczucie, że w tym trudnym momencie sprostamy wyzwaniu.

Read more

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa w klasach IV-VI była doskonałą okazją do wzajemnej integracji. Był quiz walentynkowy, taniec na gazecie, gąsienicowe wyścigi, a także konkurs „Jaka to melodia… filmowa?” Niektórzy uczniowie korzystając z końca karnawału fantazyjnie się poprzebierali. Szczególne podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego oraz uczniów kl. VI za pomoc w zorganizowaniu zabaw i konkursów oraz przygotowanie muzyki.

Read more

Fotoreportaż w Minecraft – film z lekcji pokazowej

8 listopada w Da Vinci Publicznej Szkole Podstawowej w Krakowie odbyła się lekcja pokazowa z wykorzystaniem gry Minecraft na zajęciach języka polskiego. Zadaniem uczniów było stworzenie świata w Minecraft i przetrwanie pierwszej doby. (W zależności od wieku uczniów rozgrywka może odbyć się w trybie kreatywnym – dla młodszych dzieci lub w trybie przetrwania dla starszych…

Read more

Code Week w szkole Da Vinci

W ramach Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia kodowania uczniowie klas 1-3 przygotowali przepiękne makiety Krakowa, które następnie zaprogramowaliśmy, tak, aby mały ozobot mógł zwiedzić cały Kraków. Uczniowie włożyli mnóstwo pracy, ale opłacało się. Zobaczcie sami.

Read more

Ślubowanie klas pierwszych

Dzisiaj wielki dzień dla uczniów klas pierwszych – Ślubowanie. Było tanecznie i kolorowo. Uczniowie wystąpili z programem artystycznym, a następnie zostali mianowani na uczniów Szkoły Da Vinci. Potwierdzeniem tego są piękne tarcze szkolne, które otrzymali wszyscy nowi uczniowie.

Read more

Tydzień integracji

Tydzień integracji za nami. 6 września klasy 4-6 odwiedziły Leśnictwo w Goszczy. Wspólnie jedliśmy pieczone kiełbaski, a rozmowom i śmiechom nie było końca. Chłopcy z klasy 6 postanowili nawet zbudować szałas. Przebywanie na świeżym powietrzu w otoczeniu natury zachęciło nas do spaceru podczas którego szukaliśmy grzybów pod czujnym okiem naszych nauczycieli. Niestety grzyby ukryły przed…

Read more